Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Katalog 2018
Rozkvetlé Holandsko
ROZKVETLÉ HOLANDSKO (Květinový park Keukenhof a květinové korzo) Termín: 19. – 23.04.2018 Cena:6.150,- Kč
ŘECKO / EPIRUS s výletEM do ALBÁNIE, DODONI, METEORA

Ubytování v přímořském letovisku Sivota (západní pobřeží Řecka, naproti ostrovu Korfu) – v ceně výlet do Albánie (úžasné, rozsáhlé archeologické místo BUTRINT a letovisko Saranda) a okružní plavba lodí podél pobřeží s ochutnávkou řeckého vína a koupáním. Fakultativně výlet na skalní kláštery METEORA – do druhé největší věštírny v Řecku DODONI,  do ALBÁNIE (historické město Gjirokastër, přírodní zvláštnost Modré Oko) a mnoha dalších míst.

 

1. den - odjezd z ČR v odpoledních hodinách (z Prahy a Č. Budějovic), přejezd Rakouskem do Itálie.

2. - 3. den -  nalodění na trajekt v Benátkách nebo Terstru, cesta po moři do Řecka (moderní, rychlé, pohodlné a velmi dobře vybavené trajekty, restaurace, kavárny, diskotéka, dětský koutek, obchody, internet, hrací automaty, v případě hezkého počasí bazén...). Plavba trvá cca 24 hodin. Po připlutí do přístavu Igoumenitsa přejezd do 25 km vzdáleného letoviska Sivota, ubytování. Procházka po letovisku s průvodcem, seznámení se s místními plážemi, koupání v překrásném Jónském moři.

4., 8., 10. a 12. den – volné dny, které můžete využít ke slunění a koupání v průzračném moři, k procházkám do krásného, členitého okolí nebo se můžete zúčastnit mnoha fakultativních výletů do vnitrozemí (nebo lodí).

5. den - výlet do Albánie, kde navštívíme archeologický areál Butrint (UNESCO) - antické město Buthroton prý založili potomci padlé Tróji a my zde uvidíme amfiteátr, římské lázně, bazilika, byzantské baptisterium, centrální Akropole , pevnostní zdi. Letovisko Saranda - bazary, obchody, koupání (výlet je v ceně).

6. den – při okružní plavbě podél pobřeží ochutnáte řecké víno a vykoupete se u některé z ostrovních nebo vzdálených pláží (výlet je v ceně).

7. den –  fakultativní celodenní výlet –  DODONI: archeologický areál starověké Diovy věštírny, která je nejstarší v Řecku a spolu s Delfskou nejvýznamnější v celém starověkém řeckém státě (vstupné 2Є). Skalní kláštery Meteora s prohlídkou dvou až tří klášterů (vstupné do každého kláštera 3Є).

9. den – fakultativní výlet do kraje Zagoria, kraje kamenných mostů a celých vesniček (my navštívíme Kipi a Monodendry) a k 1000 metrů hlubokému kaňonu Vikos.

11. den – fakultativní výlet na Nekromanteion a Acheron – výlet k bájné řece „do podsvětí“, kde se můžete brouzdat křišťálově čistým proudem Acheronu. Za návštěvu zde stojí i věštírna Nekromanteion zasvěcena vládcům podsvětí Hádovi a Persefoně.

13. den - fakultativní výlet do oblasti Tzumerka s nevšedním klášterem Kipina, vestavěným přímo do strmé skály, kamenné vesničky, procházka okolo řeky Arachthos. Nebo lodí na ostrovy Paxi - Antipaxi. Jedná se o ostrovy ležící v Iónském moři naproti letovisku Parga s hlavním přístavem Gaios. Na ostrovech je překrásná příroda a benátský kostel s klášterem.

14. - 15. den / 16. den  - nalodění na trajekt, cesta po moři. Připlutí do přístavu v Benátkách nebo Terstru, cesta autobusem do ČR. V dopoledních hodinách návrat do ČR.

   

Termín na 11 nocí:  23.05. - 07.06.2017 -  Terst / Terst                Cena:  8.590,-Kč/ osoba, 6.790,-Kč/dítě do 12let

Termín na 11 nocí:  03.06. - 17.06.2017 -  Benátky / Benátky      Cena:  8.590,-Kč/ osoba, 6.790,-Kč/dítě do 12let

Termín na 10 nocí:  14.06. - 28.06.2017 -  Terst / Terst                Cena:  8.590,-Kč/ osoba, 6.790,-Kč/dítě do 12let

Termín na 10 nocí:  20.09. - 04.10.2017 -  Terst / Terst                Cena:  7.990,-Kč/ osoba, 6.190,-Kč/dítě do 12let

 

 Možnosti fakultativních výletů:

Navštivte třeba přímořské letovisko Parga, které je ideální pro posezení v tavernách, na nákupy v četných obchůdcích i návštěvu zříceniny benátského hradu nad městem, v kterém se usídlil i známý Ali paša.Nebo město Ioannina – hlavní město správního celku Epirus na břehu jezera Pamvotis. Město bylo sídlem tureckého Ali Paši, uvidíte zde nádhernou citadelu s několika minarety, muzeum i mauzoleum. V horách nedaleko albánských hranic uvidíte Giromeri - pravoslavný mužský klášter. Krásný je také výlet lodí na ostrov Korfu, kde navštívíte nejen hlavní město Kerkyra s benátskými pevnostmi ze 16. stol. a královským palácem, ale i zámeček Achilleon a další místa. Určitě si zde i něco nakoupíte a ochutnáte místní speciality. Váš pobyt může zpestřit také rybí večeře. Tedy ochutnávka různě upravených mořských živočichů, na které jsou Řekové opravdoví machři.

 

V případě, že chcete jet sami, může vám CK doplnit další osobu do pokoje. V případě, že nebude mít nikoho na doplnění, je doplatek neobsazeného lůžka 150,- Kč/ noc.
 
 

Cena zájezdu zahrnuje:  dopravu autobusem, palubní lodní lístek z Itálie do Řecka a zpět, ubytování v penzionu na 10 - 11 nocí ve 2 - 4 lůžkových studiích s balkonem nebo terasou, zařízenou kuchyňkou, sociálním zařízením, připojení k internetu zdarma, výlety dle programu, pobytovou taxu, spotřebu energie a vody, závěrečný úklid, povlečení včetně ručníků,  služby průvodce, pojištění CK proti úpadku cc

Cena zájezdu nezahrnuje: cestovní pojištění,  stravování, 1 místo ve 4lůžkové kajutě na lodi 890,-Kč / osoba / jedna cesta, fakultativní výlety, vstupné

Doporučená výměna na vstupy: cca 20,- Є

 

Ubytování v penzionu

Letovisko Sivota je ideální místo pro dovolenou v příjemném přímořském letovisku, které je držitelem „ Modré vlajky“, přidělované pouze místům s čistými a udržovanými plážemi. Najdete zde členité pobřeží s mnoha oblázkovými i písčitými plážemi. Na některých plážích jsou taverny, možnosti půjčení slunečníků a lehátek, člunů, šlapadel… V letovisku je aquapark (v provozu cca od konce června do půli září), několik supermarketů, pekáren, bezpočet obchůdků se suvenýry, oblečením, mnoho taveren, kaváren, restaurací, lékárna, bankomaty ... 

Příjemné koupání, možnosti výletů, ale i procházek do okolí, posezení v přístavu s pohledem na západ slunce – to je to, co většinou potřebujeme k prožití příjemné dovolené.

O své dovolené budete bydlet ve dvou, tří nebo čtyřlůžkových studiích se zařízenou kuchyňkou, vlastním sociálním zařízením a balkonem nebo terasou se zahradním nábytkem k posezení. Po dobu vašeho pobytu vám je k dispozici internet zdarma.