Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

PRODEJ ZÁJEZDŮ Z KATALOGU 2020 BYL ZAHÁJEN
Webové stránky se upravují, prolistujte si prosím katalog, který zde najdete v elektronické podobě.
ROZKVETLÉ HOLANDSKO ( Květinový park Keukenhof a květinové korzo )
Termín: 23.-27.04.2020 Cena:6.350,- Kč
LÁZNĚ EGERSZALÓK - HOTEL SALIRIS RESORT ****
Termín: 26.04. – 30.04.2020 Cena: 8 290,-Kč dosp. osoba

POLSKO / KRAKOV, SOLNÉ DOLY VĚLIČKA

 

Termíny: 11.05. – 12.05., 05.10. - 06.10.2019            Cena: 2.690,- Kč  

 

Program:

 

1. den – v nočních hodinách (po půlnoci) odjezd z Č. Budějovic, Třeboně do Polska. Ráno exkurze do solných dolů Vělička (až 130 m hluboko, kaple, sochy, reliéfy – vše ze soli, UNESCO). Přejezd do Krakova (UNESCO) – prohlídka města – hlavní náměstí, tržnice Soukenice, sídlo polských králů – hrad Wawel, katedrála, nábřeží Visly a další. Fakultativně možnost plavby po Visle nebo návštěva židovské čtvrti. Nocleh.
2. den – dopoledne dokončení prohlídky Krakova. V nočních hodinách příjezd do Č. Budějovic.

Cena zájezdu zahrnuje:
dopravu autobusem, 1x ubytování v hotelu se snídaní v pokojích s vlastním příslušenstvím, průvodce, pojištění CK proti úpadku


Cena zájezdu nezahrnuje: vstupné, pojištění léčebných výloh


Doporučená částka na vstupy: 30 EUR

 

 

 

POLSKÁ STRANA VYSOKÝCH TATER A ROHÁČE

 

Termín: 14.09. - 18.09.2019                               Cena: 5.990,- Kč / osoba, 3.990,- Kč / dítě do 5,99 let

 

Program:

 

1. den – v časných ranních hodinách odjezd z Č. Budějovic, Třeboně, J. Hradce, Pelhřimova. Příjezd do polského Chocholowe, kde se zachovala řada tradičních „goralských“ chalup. Zbytek dne strávíme v Koscieliské doline obklopené panenskou přírodou a protkané nesčetnými jeskynními labyrinty. Projdeme jedinou osvětlenou jeskyni Mroźna a dále si můžeme vybrat procházku s průlezem skalním tunelem Dračí jeskyně. Potůček nás dovede na konec doliny k horské chatě Ornak. Trasu si můžeme prodloužit k nevelkému, leč malebnému plesu Smreczyński. Návrat k autobusu. Odpoledne koupání v termálních lázních.
2. den – polská strana Vysokých Tater. Koňské povozy nás zavezou k dolině Rybího potoka. Pěšky budeme stoupat k největšímu tatranskému plesu k Morskému oku (1.398 m) a dále k Černému plesu s výhledem na Mořské oko a nejvyšší horu Polska - Rysy (2.499 m). Přes masív Opalone (1.763 m) dojdeme do Doliny pěti polských ples (1.669 m), horská chata. Podél téměř 70 m vodopádu Siklawa sestoupíme do doliny Roztoki, která je ve spodní části zakončena skalním prahem s tříkaskádovým vodopádem Miczkiewicza.
3. den – na polské straně Vysokých Tater se díky kabinkové lanovce (nutnost rezervace v CK) s dráhou dlouhou 4.291 m dostaneme na Kasprowy vrch (1.987 m) s dech beroucími vyhlídkami. Sestup dolů pěšky nebo jízda lanovkou zpět. Prohlídka polského tatranského střediska Zakopaného. Zastávka u kaple v Jaszczurówce. Odpoledne koupání v termálních lázních.4. den – Roháče – vydáme se Roháčskou dolinou k Roháčským plesům pod vrcholy Plačlivé (2.125 m) a Ostrý Roháč (2.087 m). Okružní trasou půjdeme kolem Tatliakové chaty zpět k autobusu. Milovníci relaxu a koupání mohou strávit celý den v termálních lázních v Chocholowe.
5. den – po snídani odjezd k Oravskému hradu, který byl založený ve 13. století a patří k nejznámějším na Slovensku. Po prohlídce odjezd do ČR, příjezd ve večerních hodinách.


Turistické trasy mohou být uzpůsobeny jako nenáročné vycházkové trasy pro každého.
Plný program je středně náročný.

 

Cena zájezdu zahrnuje:
dopravu autobusem, 4x ubytování v hotelu s polopenzí ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, služby průvodce, informační materiály, pojištění CK proti úpadku


Cena zájezdu nezahrnuje:
cestovní pojištění a vstupné, pobytovou taxu cca 2 EUR / osoba / pobyt


Doporučená částka na vstupy: cca 10 EUR, 150 PLZ

 

 

 

POLSKO / ZA NÁKUPY DO TĚŠÍNA

 

Termíny: 3. - 4.5. 5. , 15.11. - 16.11.2019                       Cena: 590,- Kč / osoba

 

Program:

 

Nákupy na polských tržnicích...

Odjezd: v pátek ve 23.45 hodin z Č. Budějovic, Mariánského náměstí, stanoviště MHD, ve 24.00 z Třeboně. V sobotu brzy ráno příjezd do polského Těšína, nákup na tržnicích (lze přímo za české koruny), popř. v kamenných obchodech. Návrat v sobotu cca do 18 hodin do Č. Budějovic.

 

 

 

POLSKO / POLSKÉ TATRY A PŘECHOD PŘES RYSY

 

Termín: 14.09. - 18.09.2019                             Cena: 5.990,- Kč / osoba

 

Program:

 

1. den – v časných ranních hodinách odjezd z Č. Budějovic, Třeboně, J. Hradce, Pelhřimova. Příjezd do polských Tater. Vyjdeme z parkoviště Kiry a vydáme se nejprve Koscielinskou dolinou, ale po cca 1,5 km začneme z doliny stoupat směrem na Kominiarskou Polanu (1.307 m). Sejdeme do Chocholowské doliny a dojdeme až na stejnojmenou chatu. Pak se vydáme po proudu Chocholovského potoka na parkoviště v Siwe Polaně, kde na nás bude čekat autobus a odveze nás na ubytování.
2. den – necháme se vyvést koňskými povozy k dolině Rybího potoka. Pěšky budeme stoupat k největšímu tatranskému plesu k Morskému oku (1.395 m) a dále k jezeru Czarny Stav pod Rysy (1.583). Nyní se chodník začne velice prudce zvedat a čeká nás přes 900 m výškového rozdílu, ale výhledy budou úchvatné. Poslední úsek před vrcholem vystoupáme za pomoci řetězů a stupadel, které na trase pomohou. Samotný vrchol 2.499 m nabízí fantastické rozhledy, které mnozí znalci považují za nejkrásnější v celých Tatrách. Sestup přes sedlo Váha na chatu pod Rysmi (2.250 m). Ubytování. Celkem cca 6,5 hod., 1.200m ↑ + 250m ↓. Náročná trasa.
3. den – sestupová cesta vede dolů po chodníku, nejexponovanější úseky jsou zajištěny fixními řetězy a lany. Cesta vede kolem Žabích ples ve stejnojmenné kotlince do Mengusovské doliny a k Popradskému plesu. Poté ke Štrbskému plesu (1.347 m). Odjezd na ubytování. Celkem cca 5 hod., 900m ↓.
4. den – celodenní relax v termálních lázní v polském Chocholowe nebo možnost výstupu ze Zakopaného na horu Giewont (1.905 m), odkud jsou nádherné výhledy do kraje (celkem cca 6 hodin).
5. den – po snídani odjezd k Oravskému hradu, který byl založený ve 13. století a patří k nejznámějším na Slovensku. Po prohlídce odjezd do ČR, příjezd ve večerních hodinách.

 

Cena zájezdu zahrnuje:
dopravu autobusem, 3x ubytování v hotelu s polopenzí ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, 1x ubytování v Chatě pod Rysmi bez stravy ve společné nocležně, služby průvodce, informační materiály, pojištění CK proti úpadku.


Cena zájezdu nezahrnuje:
cestovní pojištění a vstupné, pobytovou taxu cca 2 EUR / osoba / pobyt, stravu v Chatě pod Rysmi


Doporučená částka na vstupy: cca 10 EUR, 80 PLZ

 

 

 

POLSKÁ a ČESKÁ STRANA NP KRKONOŠE

 

Termín: 06.06. – 09.06.2019                                                  Cena: 3.990,- Kč / osoba

 

Program:

 

1. den – ráno odjezd z Č. Budějovic, Tábora (Písku), Prahy do Rokytnice nad Jizerou. Turistika přes Dvoračky a Zadní Plech (1.210 m) k údolí řeky Mumlava a sestup stejnojmenným údolím kolem Mumlavského vodopádu do Harrachova. Přejezd na ubytování.
2. den – výjezd na Špindlerovku na hřebeni na česko-polské hranici. Odtud více možností pěších tras zpět do Špindlerova Mlýna. Nejzajímavější vede po Cestě českopolského přátelství přes Petrovu boudu, Mužské a Dívčí kameny a Vysoké kolo (1.508 m) ke Sněžným jámám. Dále přes pramen Labe a Labskou boudu kolem vodopádů Labským dolem zpět do Špindlerova Mlýna.
3. den – výlet do polského krkonošského střediska Karpacz, prohlídka zdejší rarity – dřevěného kostelíka Wang přivezeného z Norska. Možnost výjezdu lanovkou na Kopu a pěší výstup na vrchol Sněžky (1.602 m) z polské strany. Přechod do ČR a sestup Obřím dolem do Pece pod Sněžkou nebo jízda lanovkou dolů.
4. den – dopoledne návštěva Bozkovské jeskyně a lehká turistika v Českém ráji. Ve večerních hodinách příjezd do Č. Budějovic.

 

Cena zájezdu zahrnuje:
dopravu autobusem, 3x ubytování s polopenzí ve 2-3lůžkových pokojích v hotelu s vlastním příslušenstvím, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku


Cena zájezdu nezahrnuje:
vstupné, lanovky, pojištění léčebných výloh

 

 

 

SLOVENSKO/ KOŠICE, NP SLOVENSKÝ RÁJ A NÍZKÉ TATRY

 

Termín: 13.09. - 17.09.2019                             Cena: 5.990,- Kč / osoba

 

Program:

 

1. den – odjezd v nočních hodinách do slovenských Košic, prohlídka druhého největšího města. Budete obdivovat domy a paláce z období gotiky, baroka i secese a uvidíme i největší gotickou slovenskou katedrálu sv. Alžběty. Odpoledne prohlídka zámku Betliar. Ubytování.
2. den – NP Slovenský ráj z jižní strany. Budete stoupat dolinou Velký Sokol až na Gláckou cestu, kde se vydáte do Geravy a sestoupáte do rekreační obce Dedinky u přehradní nádrže Palcmanská Maša. Jedná se o přechod cca 6 hodin. Trasa je náročná. Pro zájemce bude lehčí varianta, kdy budou moci vyrazit z obce Dedinky a podniknout lehkou turistiku v okolí. Návrat na ubytování.
3. den – prohlídka Dobšinské Ladové jeskyně (UNESCO). Lehká turistika v okolí v NP Slovenský ráj a odpoledne prohlídka Gombasecké jeskyně (UNESCO). Návrat na ubytování.
4. den – výlet do NP Nízké Tatry – výstup na Královu Holu. Budeme stoupat z obce Telgar (900 m) až na jeden ze slovenských národních vrcholů – Královu Holu (1.946 m). Sestup přes Predné sedlo do obce Šumiac. Jedná se o náročný výstup, proto bude připravena i lehčí varianta a „Pohodáři“ budou moci jet vlakem z Červené Skaly do Dedinky. Železnice patří mezi nejkrásnější na Slovensku. Pozoruhodné jsou zejména viadukty a tunelová smyčka nad obcí Telgárt.
5. den – po snídani odjezd do ČR. Po cestě zastávka u evangelického dřevěného kostela v Hronseku (UNESCO). Příjezd do Č. Budějovic ve večerních hodinách.

 

Cena zájezdu zahrnuje: dopravu autobusem, 4x ubytování v hotelu s vlastním příslušenstvím, 4x polopenzi, služby průvodce.


Cena zájezdu nezahrnuje: cestovní pojištění, vstupné a jízdné


Doporučená částka na vstupy cca 15 – 30 EUR

 

 

 

 

SLOVENSKO / NP VYSOKÉ TATRY, NÍZKÉ TATRY, PIENINY A SPIŠ

 

Termín: 03.07. - 07.07.2019                       Cena: 5.790,- Kč / osoba,  4.290,- Kč / dítě do 14,99 let, 6.550,-Kč/ 1lůž.pokoj

 

Program:

 

1. den – v časných ranních hodinách odjezd z Č. Budějovic, Třeboně, J. Hradce, Pelhřimova. Příjezd do NP Nízké Tatry. Průjezd Demänovskou dolinou k Vrbickému plesu. Výjezd lanovkou pod vrchol Chopku, odtud výstup na vrchol s překrásným výhledem na Vysoké Tatry. Občerstvení v Chatě pod Chopkom a sestup dolů do údolí (možnost použít lanovku pro cestu zpět, je počítáno i s méně náročnou variantou). Návštěva Demänovské jeskyně Slobody. Ubytování.
2. den – turistika v NP Vysoké Tatry – od Štrbského plesa pěší procházka k Popradskému plesu nebo procházka k vodopádu Skok a na Solisko. Odpoledne koupání v termálním koupališti.
3. den – čtyři spišské památky zařazené do seznamu UNESCO. Poznáme město Levoča - jedno z nejkrásnějších slovenských historických měst se světoznámým křídlovým oltářem Mistra Pavla. Projdeme Spišský hrad, který je druhou nejrozsáhlejší hradní zříceninou na Slovensku. Následuje církevní městečko Spišská Kapitula – slovenský Vatikán a vesnice Žehra s jedinečným kostelem s nádhernými freskami.
4. den – NP Pieniny – patří k nejkrásnějším a nejcennějším územím Evropy. Možnost plavby na pltích po řece Dunajec a prohlídka Červeného kláštera. Turistika po vyhlídkách národního parku. Odpoledne koupání v termálním koupališti.
5. den – po snídani odjezd zpět do ČR, zastávka u Trenčínského hradu. Příjezd ve večerních hodinách.

Cena zájezdu zahrnuje: dopravu autobusem, 4x ubytování v hotelu s polopenzí ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, služby průvodce, informační materiály.


Cena zájezdu nezahrnuje: cestovní pojištění a vstupné, pobyt. taxu cca 4 EUR / os. / pobyt


Doporučená částka na vstupy: cca 45 EUR

 

 

 

SLOVENSKO / PAMÁTKY UNESCO - Termální koupele a výlet do Vysokých Tater

 

Termín: 20.07. - 22.07.2018                                              Cena: 3.890,- Kč / osoba

Program:

1.den - odjezd z Č. Budějovic v 05:00 hodin. Návštěva Vlkolínce (UNESCO) – živá obec a zároveň památková rezervace lidové architektury. Přejezd na ubytování v Popradu, po večeři relaxace v termálních bazénech v Aquaparku.
2.den - čtyři spišské památky zařazené do seznamu UNESCO. Poznáme město Levoča - jedno z nejkrásnějších slovenských historických měst se světoznámým křídlovým oltářem Mistra Pavla. Projdeme Spišský hrad, který je druhou nejrozsáhlejší hradní zříceninou na Slovensku. Následuje církevní městečko Spišská Kapitula – slovenský Vatikán a vesnice Žehra s jedinečným kostelem s nádhernými freskami.Večer návrat do Popradu a možnost večerní vycházky do městečka Spišská Sobota.
3.den - projedeme autobusem Vysoké Tatry Cestou Slobody od Tatranské Lomnice, přes Smokovce až na Štrbské Pleso. Zde se projdeme kolem plesa až ke skokanským můstkům pod Solisko. Prohlídka dřevěného evangelického kostela Svätý Kríž. V pozdních večerních hodinách návrat do Č. Budějovic.

Cena zájezdu zahrnuje: dopravu autobusem, 2x ubytování v hotelu s polopenzí v pokojích s vlastním příslušenstvím, průvodce, pojištění CK proti úpadku
Cena zájezdu nezahrnuje: cestovní pojištění a vstupné
Doporučená částka na vstupy cca 35 EUR