Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

STEYR, CHRISTKINDL, STEINBACH
Termín: 15.12.2018 – Prohlídka starobylého Steyru, nedalekého Christkindlu – barokní kostel, odkud zasílají děti z celého světa vánoční poštu. Přejezd do Steinbachu. Cena: 490,-Kč/osoba
ADVENT VE VÍDNI
Termíny: 8.12.,15.12.,16.12.2018 - Prohlídka historických památek s průvodcem, návštěva vánočních trhů, individ.program. Cena: 560,-Kč/osoba
ADVENT V LINCI
Termíny: 9.12.,15.12.2018 - Prohlídka Lince, návštěva vánočních trhů, individuální program, možnost projížďky vláčkem Linz City Express (zpoplatněno). Množství kaváren láká k ochutnání tradičního lineckého dortu. Cena: 350,-Kč/osoba

ŘECKO / EPIRUS S VÝLETEM DO ALBÁNIE

Pro milovníky historie, úchvatné přírody i krásného moře

 

 

Termíny:  21.05.-05.06., 01.06.-15.06., 12.06.-26.06.*2019    Cena:  8.990,-Kč / osoba, 7.090,-Kč / dítě do 12 let

Termíny: 18.09.- 02.10.* 2019                                               Cena: 8.390,-Kč / osoba, 6.590,-Kč / dítě do 12 let

 

Program:

1. den - odjezd z Prahy a Č. Budějovic přes Rakousko do Itálie.
2. - 3. den - nalodění na trajekt, plavba po moři do Řecka. Ubytování v letovisku Sivota s mnoha rozličnými plážemi. Pobyt u moře.
4. den - pobyt u moře nebo možnost fakultativního výletu.
5. den - celodenní výlet do nedaleké Albánie: dopoledne prohlídka archeologického areálu Butrint (UNESCO) – amfiteátr, římské lázně, bazilika, byzantské baptisterium, centrální Akropole, pevnostní zdi. Odpoledne přejezd do letoviska Saranda – možnost nákupů, koupání.
6. den - okružní plavba podél pobřeží, při které ochutnáte řecké víno a vykoupete se u některé z ostrovních pláží.
7. den – fakultativní výlet do centrální oblasti Řecka, kde se nad městečkem Kalambaka zvedá kamenný les hrubozrnných pískovců,na jejichž vrcholech jsou postaveny kláštery z 16.století - Meteory. Dopoledne prohlídka archeologického areálu Dodoni - areál starověké
Diovy věštírny, která byla zároveň s Delfskou nejvýznamnější v celém starověkém řeckém státě, amfiteátr, pozůstatky chrámů i křesťanské baziliky (cca 37 EUR).
8. den - pobyt u moře nebo možnost fakultativního výletu.
9. den - fakultativní výlet do vnitrozemí, nenapodobitelná atmosféra horské vesničky Kipi a Monodendri, staré kamenné klenuté mostya unikátní přírodní kaňon Vikos (zapsán v Guinnessově knize rekordů) hluboký 1 000 m ve Vás zanechá určitě hluboký dojem (cca 25 EUR).
10. den - fakultativní výlet na ostrov Lefkada, prohlídka stejnojmenného hlavního města, zastávka v rybářském městečku Sivota,na jedné z nejkrásnějších řeckých pláží Porto Katsiki, koupání (cca 30 EUR).
11. den – fakultativní výlet k bájné řece do podsvětí, kde se můžete brouzdat křišťálově čistým proudem Acheronu a obdivovat nádhernou přírodu. Pokud půjdete zpáteční cestu vodou, budete učarováni romantickým kaňonem této říčky s několika přítoky. Navštívit můžete věštírnu mrtvých Nekromanteion (cca 20 EUR)
12. den - pobyt u moře nebo možnost fakultativního výletu.
13. den – fakultativní výlet do nevšedního kláštera Kipina vestavěného přímo do skály, prohlídka unikátní kamenné vesničky Sirrako, procházka podél řeky Arachthos (cca 26 EUR).
14. den - 15. den / 16. den - nalodění na trajekt, cesta po moři. Připlutí do přístavu v Itálii, cesta autobusem zpět do ČR. V odpoledních hodinách návrat do ČR.

S možnostmi mnoha dalších fakultativních výletů Vás seznámí průvodce.


Ubytování: přímořské letovisko Sivota (naproti ostrovu Korfu), 2 - 4lůžková studia
s příslušenstvím a vybavenou kuchyňkou, balkonem nebo terasou a Wi-Fi připojením.


Cena zájezdu zahrnuje:
dopravu autobusem, palubní lodní lístek, 10x* / 11x ubytování, výlety dle programu, služby
průvodce.


Cena zájezdu nezahrnuje: cestovní pojištění, stravování, fakultativní výlety, vstupné,
pobytovou taxu (cca 0,50 EUR / studio / noc – platba na místě).
Příplatek za 1 lůžko ve čtyřlůžkové kajutě na lodi 950,- Kč / osoba / 1 cesta.
Příplatek za neobsazené lůžko 160,- Kč / noc, 1 večeře 290,- Kč, 1 polopenze 420,- Kč.


Doporučená částka na vstupy 25 EUR.

 

BOSNA A HERCEGOVINA – ÚDOLÍ PYRAMID VE VISOKU - jedna z největších pyramid světa (220 m)

   

Termín:  03.05. - 08.05., 24.09. - 29.09.2019

Cena:      5.890,- Kč / osoba se snídaní, 6.490,-Kč / osoba s polopenzí

 

Program:

1. den - odjezd z Č. Budějovic (Praha za příplatek 360,- Kč) ve večerních hodinách,
přejezd do Visoku v Bosně a Hercegovině.
2. den - dopoledne prohlídka podzemního labyrintu tunelu Ravne s průvodcem. Dva kilometry od největší pyramidy Slunce byl objeven vstup do podzemních prostor, které jsou stále odhalovány a je zde předpoklad, že vedou pod pyramidy v údolí. V chodbách byly nalezeny keramické bloky (megality) staré více než 30 tis. let, v jejich okolí byla zjištěna harmonizující Schummannova rezonancea veliké množství negativních iontů s revitalizujícími účinky. Lidé pociťují zejména ústup dýchacích problémů a chronických bolestí zad a popisují přítomnost silných energetických míst. Možnost meditace nebo ozdravného pobytu v podzemí. Odpoledne návštěva mohyly ve Vrátnici (Tumulus) 4 km od Visoku. Jedná se o kopec postavený z pravidelných pískovcových bloků o váze až 20 tun. Geologické vrty potvrdily dutý prostor uvnitř mohyly. Pak návštěva archeologických výkopů na úpatí pyramidy Slunce.
3. den - Pyramida Měsíce - návštěva archeologických výkopů na úpatí této pyramidy a pak možnost výstupu na vrchol. Odpoledne výstup na vrchol pyramidy Slunce (možnost vyvezení taxi), prohlídka zříceniny vrcholového hradu nebo individuální ozdravný či meditační pobyt      v podzemních prostorech v Ravne nebo individuální prohlídka a nákupy ve Visoku.
4. den – výlet do Mostaru (UNESCO) - stará část s výrazně orientálním rázem se rozkládá při skalnatých březích Neretvy. Návštěva dervišského kláštera Blagaj a romantických vodopádů na řece Kravice, které při vyšším stavu vody připomínají Plitvice.
5. den - Sarajevo – prohlídka kompletně opraveného města s průvodcem (muslimská, židovská, katolická a pravoslavná část), individuální program. Odjezd v odpoledních hodinách, po cestě zastávka u mohutných pramenů řeky Bosny a v areálu kamenných koulí.
6. den - návrat do Č. Budějovic v ranních hodinách.

 

Cena zájezdu zahrnuje:
dopravu autobusem, 3x ubytování v hotelu se snídaní nebo polopenzí ve 2lůžkových
pokojích s příslušenstvím, služby průvodce.


Cena zájezdu nezahrnuje:
cestovní pojištění, vstup do podzemního labyrintu Ravne (cca 10 EUR), opakovaný
vstup cca 3,50 EUR, archeologické vykopávky na pyramidě Slunce cca 5 EUR, pyramidě
Měsíce cca 5 EUR, Tumulusu cca 5 EUR, případné použití taxi pod vrchol pyramidy Slunce
cca 6 EUR, ostatní vstupné cca 10 EUR.


Příplatek: 600,- Kč / osoba za pokoj s výhledem na město Sarajevo

 

 

albanie  

   ČERNÁ HORA S VÝLETEM DO ALBÁNIE

   

 Termín: 01.06.-10.06. 2018        Cena: 9.990,-Kč / osoba, 6.790,- Kč / děti do 13,99 let

 Termín: 31.08.-09.09. 2018        Cena: 9.690,-Kč / osoba, 6.690,- Kč / děti do 13,99 let

Program:

1. den – odjezd z Č. Budějovic v odpoledních hodinách.
2. den – průjezd oblastí Boky Kotorské, jedno z nejkrásnějších míst na pobřeží, záliv podobající se skandinávským fjordům zařezávající se do strmých svahů pohoří Orjen a Lovčen. Příjezd do města Ulcinj. Ubytování a koupání.
3. den – relaxace u moře a odpoledne návštěva města Ulcinj s jeho historickými památkami.
4. den – ráno odjezd do NP Lovčen. Výstup k symbolu černohorské nezávislosti – Njegošovu mauzoleu na vrcholu hory Lovčen. Turistika v oblasti – sestup z pohoří do Kotoru (možnost přejezdu autobusem) – prohlídka nejzachovalejšího středověkého města v Č. Hoře, které je na seznamu UNESCO.
5. den - pobyt u moře.
6. den – dopoledne prohlídka města Budva (UNESCO). Návštěva prvního hlavního města Cetinje a jeho kláštera. Přejezd ke Skadarskému jezeru – nejkrásnější balkánské jezero, domov mnoha vzácných ryb i ptáků. Fakultativně projížďka lodí kolem ostrůvků na jezeře.
7. den – výlet do Albánie. Návštěva města Shkodra (pevnost Rzafa, odkud je výhled na Skadarské jezero z albánské strany a na albánské řeky Bojanu a Drin). Lehká turistika.
8. den – pobyt u moře.
9. den – v odpoledních hodinách návštěva „města duchů“ Stari Bar. Poté noční přejezd do ČR.
10. den – návrat do Č. Budějovic v poledních hodinách.

 

Cena zájezdu zahrnuje: dopravu autobusem, 7x ubytování v hotelu s vlastním příslušenstvím, 7x polopenzi (snídaně a večeře formou bufetu), pobytovou taxu, průvodce, pojištění CK proti úpadku
Cena zájezdu nezahrnuje:
cestovní pojištění, vstupy, plavbu lodí.
Doporučená částka na vstupy cca 40 EUR
* ČASOVÁ SLEVA: při objednávce do 31.01.2018 - 400,- Kč, do 28.02.2018 - 200,- Kč