Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

PRODEJ ZÁJEZDŮ Z KATALOGU 2020 BYL ZAHÁJEN
Webové stránky se upravují, prolistujte si prosím katalog, který zde najdete v elektronické podobě.
ROZKVETLÉ HOLANDSKO ( Květinový park Keukenhof a květinové korzo )
Termín: 23.-27.04.2020 Cena:6.350,- Kč
LÁZNĚ EGERSZALÓK - HOTEL SALIRIS RESORT ****
Termín: 26.04. – 30.04.2020 Cena: 8 290,-Kč dosp. osoba

ZÁPADNÍ POBŘEŽÍ ŘECKA LETOVISKO SIVOTA

autobusem do itálie a trajektem nebo letecky

OSVĚDČENÁ DOPRAVA KLIMATIZOVANÝM AUTOBUSEM A LODNÍM TRAJEKTEM Z BENÁTEK, TERSTU NEBO ANCONY DO ŘECKA A ZPĚT

• DOVOLENÁ ZAČÍNÁ JIŽ NA LODI (většina trajektů má bazén s palubou na slunění, obchody, restaurace, kavárny, televizní salónky, hrací kout, internet...)

Termíny: od 21.05. – do 29.09. 2019                         Ceny:      od 7.090,- Kč / osoba

Krásné pláže, průzračně čisté moře, hory a členité pobřeží, nespočet výletů za historií i úchvatnou přírodou a velmi příjemní, dobrosrdeční lidé - TO JE ŘECKO ! 

 


 

Letovisko Sivota leží na pevnině naproti ostrovu Korfu. Pobřeží je zde členité s mnoha oblázkovými i písčitými plážemi. Většina z nich nabízí slunečníky, lehátka a služby taveren (speciality řecké kuchyně - nápoje, studená i teplá jídla). V sezóně je možnost půjčení člunů, šlapadel… Sivota je držitelem „Modré vlajky“, přidělované pouze místům s čistými a udržovanými plážemi. Nachází se zde vodní park, několik supermarketů, pekáren, bezpočet obchůdků se suvenýry, oblečením, mnoho taveren, kaváren, restaurací, lékárna, diskotéka, bankomaty ... Některé služby jsou sezónní (vodní park, diskotéka...). Okolí nabádá k procházkám jak podél pobřeží, tak do vnitrozemí. Příjemný přístav zase k posezení v tavernách, odkud je možné sledovat nejen kotvící jachty, ale například i západ slunce.

Ubytování v penzionu Aliki (2-4lůžková studia s balkonem nebo s velkou terasou) cca 150 m od pláže a v penzionu Janys (2-4lůžková studia s balkonem) cca 500 m od pláže. Studia jsou vybavena kuchyňským koutem (základní nádobí na stolování i na vaření, lednice, vařič), sociálním zařízením, plastovým nábytkem k sezení na balkoně nebo terase. V penzionu Aliki jsou navíc v oknech sítě proti hmyzu, televize, klimatizace (za poplatek) a bezplatné připojení k internetu, které mohou využívat i hosté penzionu Janys.


Dítě do 12 let bez lůžka v penzionu Janys: 3.990,- Kč při obsazení studia 4 osobami.
Časová sleva: při objednávce do 28.02.2019 - 10 %, do 29.03.2019 - 6 % z ceny pobytu

Cena zájezdu zahrnuje: ubytování v penzionech s vybaveným kuchyňským koutem, balkonem nebo terasou, dopravu autobusem z Č. Budějovic (svozy Praha,
Tábor) do Itálie, palubní lodní lístek na trajekt z Itálie do Řecka a zpět (některé lodě mají bazén s palubou na slunění, obchody, restaurace, kavárny, televizní
salónky, hrací kouty, internet....), závěrečný úklid, spotřebu energie, vody, povlečení včetně ručníků (1x výměna ručníků), služby delegáta.
Cena zájezdu nezahrnuje: stravu, cestovní pojištění, pobytovou taxu (cca 0,50 EUR / studio / noc – platba na místě)
Slevy: při spojení pobytů nebo při vlastní dopravě - 650,- Kč / osoba (zajistíme lodní lístek pro auto), přistýlka ve 3lůžkovém pokoji v penzionu Janys - 500,- Kč
 
Možné doplatky: klimatizace v penzionu Aliki 5,- Euro, Janys 3,- Eura / pokoj / den – platba na místě večeře + 290,- Kč / osoba / den, polopenze + 420,- Kč
/osoba /den svozy: Praha, Benešov 450,- Kč / osoba, Tábor, Písek 200,- Kč / osoba. Svozy jsou možné při minimálním počtu 8 osob. Při nižším počtu může CK
zajistit svoz linkovým autobusem. Pro klienty mimo tato nástupní místa, lze zajistit bezplatné parkování auta v Č. Budějovicích - dle volné kapacity, na dotaz v CK.
 
Doplatek: neobsazené lůžko + 160,- Kč / noc / lůžko v penzionu Janys, Aliki
 
Možný doplatek za 1 cestu a 1 osobu v kajutě (2 - 4lůžková kajuta se sprchou a WC, bez okénka), za vnitřní polohovací sedadlo (klimatizovaná místnost s
polohovacími sedadly typu letadlo = ATS):
Střední sezóna (REC 06 při cestě z Itálie do Řecka): kajuta: 2lůžk. - 2.290,- Kč, 3lůžk. - 1.990,- Kč, 4lůžk. - 1.490,- Kč, ATS - 490,- Kč
Nízká sezóna: kajuta: 2lůžk. - 1.690,- Kč, 3lůžk. - 1.390,- Kč, 4lůžk. - 950,- Kč, ATS - 450,- Kč Kajuty i vnitřní sedadla je nutné objednat v CK již při koupi zájezdu!
Lodě odplouvají z italských přístavů Benátky nebo Ancona do řeckého přístavu Igoumenitsa. Pokud to lodní řády dovolí, pojede český autobus trajektem až do Sivoty.
Pokud ne, bude zajištěn transfer z přístavu Igoumenitsa řeckým autobusem. CK neodpovídá za případný posun časů oproti lodním řádům a doporučuje počítat s
časovou rezervou při plánování své dovolené.

   

 Pro zvětšení map klikněte na obrázk mapy

Fakultativní výlety:

Okružní plavba podél pobřeží s kapitánem KOSTOU včetně koupání u některé z ostrovních pláží.

Parga: přímořské městečko nabízí posezení v tavernách, nákupy v četných obchůdcích, ale i možnost návštěvy zříceniny benátského hradu nad městem. Cestou návštěva hradu Ali paši - pěkný výhled na okolí i na Pargu.

Nekromanteion - Acheron: celodenní výlet do věštírny mrtvých Nekromanteion a k bájné řece do podsvětí, kde se můžete brouzdat křišťálově čistým proudem Acheronu a obdivovat nádhernou přírodu a romantický kaňon této říčky.

Kipi – propast Vikos: celodenní výlet do vnitrozemí, nenapodobitelná atmosféra horské vesničky Kipi a Monodendri, staré mosty a unikátní přírodní propast Vikos hluboká 1 000m ve Vás zanechá určitě hluboký dojem.

Ostrovy Paxi - Antipaxi: výlet lodí na nedaleké ostrovy s benátským kostelem a klášterem, s hlavním přístavem Gaios. Ostrovy se vyznačují překrásnou přírodou.

Ostrov Korfu: celodenní výlet lodí na ostrov, o kterém psal již Homér ve své Odysee, návštěva hlavního města Korfu - Kerkyra s benátskými pevnostmi z 16. stol. a královským palácem, možnost nákupů v nespočetných obchůdcích, lemujících typické malebné uličky starého města. Návštěva Achilleonu, paláce císařovny Sisi. Doprava mikrobusem a lodí.

Soluň: celodenní výlet do 2. největšího řeckého města, které založil král Kassandros v r. 315 př. Kristem a pojmenoval ho podle své ženy, sestry Alexandra Velikého - Thessaloniki. Zde se narodili slovanští věrozvěstové sv. Cyril a Metoděj. Ve městě jsou nejen mešity, turecké lázně, byzantské kostely, hradby, Bílá věž, Rotunda ale i muzea a největší tržní čtvrť v Řecku.

Giromeri: návštěva pravoslavného mužského kláštera v horách a přístavu Igoumenitsa.

Igoumenitsa - Drepano: návštěva přístavního města spojená s koupáním na pláži Drepano.

Dodoni - Ioannina: Dodoni - archeologický areál starověké Diovy věštírny, která byla zároveň s Delfskou nejvýznamnější v celém starověkém řeckém státě. Ioannina – hlavní město správního celku Epirus, leží na břehu jezera Pamvotis, obklopené horami pohoří Pindos. Město bylo sídlem tureckého Ali Paši a má orientální ráz, např. citadelu s několika minarety, muzeum a mauzoleum Ali Paši na ostrově.

Meteora: celodenní výlet do centrální oblasti Řecka, kde se nad městečkem Kalambaka zvedá kamenný les hrubozrnných pískovců, na jejichž vrcholech jsou postaveny kláštery z 16. století.

Arta: celodenní výlet do úrodné oblasti pomerančů, kde se za klenutým mostem rozkládá moderní město s mnoha náměstíčky (taverny, obchůdky), ale uvidíte také antické zříceniny, středověký hrad a zajímavé byzantské kostely.

Kipina: celodenní výlet do oblasti Tzoumerka, kde krom krásných výhledů uvidíte nevšeddní klášter Kipina vestavěný do skály, kamenné vesničky a nejvyšší kamenný most v Řecku, nad řekou Arachthos (v údolí pod řekou horskou vesnicí Pramanta).

Albánie I.: archeologický areál Butrint (UNESCO, vstupné) - amfiteátr ze 3. stol. př.n.l., zbytky římských lázní, bazilika, by\zantské baptiserium, centrální Akropole, pevnostní zdi. Letovisko Saranda (možnost občerstvení, drobných nákupů).

Albánie II.: přírodní rezervace Bistrica - krasová vyvěračka "Modré oko" a historické město, rodiště komunistického diktátora E.Hodži (muzeum), Gjirokastër (UNESCO) - vč. hradu nad městem. Do Albánie je třeba platný pas (není třeba vízum).

 
 
 
 
 
 

Fotogalerie Řecko letovisko Sivota