Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

ZÁPADNÍ POBŘEŽÍ ŘECKA LETOVISKO SIVOTA
Termíny: od 21.05. – do 29.09. 2019 Ceny: od 7.090,- Kč / osoba
MAĎARSKO / LÁZNĚ EGERSZALÓK („PAMUKKALE“) - hotel Saliris Resort ****
Termíny: 28.04. - 02.05.2019 Cena: 8.290,- Kč / osoba, 6.440,-Kč / dítě na přistýlce do 13 let
ROZKVETLÉ HOLANDSKO ( Květinový park Keukenhof a květinové korzo )
Termín: 11.04. - 15.04. 2019 Cena:6.350,- Kč
 

HISTORICKÁ REGATA V BENÁTKACH

 

Termín: 01. – 03.09.2018       Cena:   1.490,- Kč / osoba

 

Staletá tradice – REGATA. Již od 13. století je vždy první neděli v září velká přehlídka lodí, kdy defiluje na Kanále Grande slavnostní plavidla v čele s lodí BUCINTORO – jeden ze symbolů Benátek. V průvodu jsou historické postavy v kostýmech, v čele s Dóžetem. Celý průvod je doprovázen trubkou. Ne jenom v průvodech se mohou objevovat gondoly skvostně zdobené zlatem, květinami, sochami apod. Po slavnostním průvodu se konají závody družstev, dvojic, jednotlivců, žáků a žen.

              

1. den - odjezd z Č. Budějovic ve 22.30 hodin z Mariánského náměstí. Noční přejezd přes Rakousko do Itálie.

2. den - příjezd do přístavu Punta Sabbioni v ranních hodinách, plavba lodí do Benátek, výstup na náměstí Sv. Marka. Odtud započnete prohlídku nejznámějších pamětihodností s průvodcem: Most vzdychů, Dóžecí palác, basilika San Marco, Torre dell Orologio, most Rialto atd.

Po prohlídce, okolo 14-15 hod., byste již měli zaujmout místa u Canalu Grande. Motorové lodě se z něj ztratí, vodní hladina se uklidní a za chvíli bude jako zrcadlo zobrazovat honosné fasády patricijských domů. Vstup do tohoto vodního korza města už mají jen veslice. Velké historické lodě s četnými veslaři v historických kostýmech, benátské krasavice v sametových šatech na přídi - oživuje se sláva staré Serenissima. No není to jen defilé zašlé slávy - na Canale Grande od Dóžecího paláce pod Rialto až po S.Luciu budou projíždět dvou i více veslice, lodě, které v minulosti vozily zeleninu i potraviny do města, elegantní lehoučké černé gondoly, soutěží se ve všech kategoriích a diváci z břehů mohou živě povzbuzovat ... Kolem 18.hod. se pomalu všechno uklidňuje, historické lodě se pomalu odloží do loděnic - vítězové i poražení z jednotlivých městských čtvrtí zasednou ke stolům v hospůdkách a oslavují nádherný den. Vodu kanálů opět rozčeří břicha VAPORETTO a jiné motorové lodě ... Je čas odejít, rozloučit se s létem i mořem ...
Ve večerních hodinách (cca ve 21 hod.) odplujete zpět do Punta Sabbioni a odtud autobusem do ČR.

3. den - příjezd do Č. Budějovic v ranních hodinách.

Cena zájezdu zahrnuje:     dopravu autobusem, služby průvodce

Cena zájezdu nezahrnuje:lodní lístek cca 20 EUR/os., cestovní pojištění léčebných výloh 48,-Kč/os., komplexní pojištění (storno, léčebné výlohy, odpovědnost za škodu) 72,- Kč/os., vstupné (orientační ceny vstupů: věž Campanilla cca 8 EUR, Benátky – Academia cca 7 EUR (studenti s průkazem 4 EURA), Dóžecí palác + Museo Correale cca 13 EUR (studenti s průkazem 6 EUR)

VYCHUTNEJTE SI KOUZLO BENÁTEK!